Wszyscy wiemy jak ważne jest czytanie. Rozwijanie wyobraźni, kreatywność, samodzielność w pisaniu tekstów, tworzeniu historii. Parafrazując Wiesławę Szymborską: czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką wymyślili ludzie. Co zrobić by czytanie było rodzajem zabawy i przyjemności dla najmłodszych uczniów? Jak zachęcać ich do czytania? Co im czytać? Co zrobić z przeczytaną historią?

Na te pytania można znaleźć odpowiedzi podczas webinarium z Jolą Okuniewską wieloletnią nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasach I-III, która od lat przygląda się procesowi uczenia, inspiruje i wspiera innych nauczycieli.

W poniższym nagraniu praktyczne porady, przykłady kart pracy, ćwiczeń i aktywności, które zachęcają do czytania najmłodszych uczniów.

Webinarium zorganizowane w ramach programu Nauczyciel/ka I klasa oraz Akcji „Czytam sobie”. Działania zorganizowane w partnerstwie z Wydawnictwem Egmont.