Matematyka w edukacji wczesnoszkolnej powinna w znacznym stopniu opierać się na aktywności i działaniu dzieci. Jednym z narzędzi, które służą rozwijaniu umiejętności matematycznych uczniów a jednocześnie dają przestrzeń do licznych interakcji i rozmów o strategiach, są gry planszowe.

Dołącz do webinaru, który odbędzie się 28.10.2019 o godz. 18:00, podczas którego zaprezentujemy przykłady gier, które można wykorzystać podczas zajęć z uczniami w nauczaniu wczesnoszkolnym. Określimy cele, jakie można za ich pomocą realizować oraz porozmawiamy o tym, co z tych gier może matematycznie i edukacyjnie wynikać: jakie sytuacje edukacyjne mogą być ich kontynuacją, jak te sytuacje tworzyć, jak i jakie pytania zadawać w trakcie oraz po rozgrywkach, aby stworzyć dzieciom bogatą sytuację do uczenia się.

 

Webinarium będzie dostępne pod adresem: http://event.webcaster.pl/live/ceo2/

Prowadzenie:

Ewelina Gorczyca

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, trenerka, koordynatorka projektów edukacyjnych, mentorka w kursach dla nauczycieli, współautorka materiałów edukacyjnych, prowadząca zajęcia z Edukacji matematycznej na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, entuzjastka gier planszowych i matematyki.

Karolina Prus-Wirzbicka – wychowawca w szkolne montessoriańskiej, prowadząca zajęcia matematyczne dla uczniów w klasach 0-3, mentorka w programach dla nauczycieli(Nauczycielka 1 klasa), współautorka podręcznika i licznych materiałów edukacyjnych(Matematyka 1 klasa), prowadząca zajęcia z edukacji matematycznej na Uniwersytecie Warszawskim